>

Leadbooster ile Potansiyel Müşterilerinize Kolayca Ulaşın

Lead Türkçeye çevrildiğinde potansiyel müşteri adayı anlamına gelmektedir. Böylece potansiyel müşteri adayları, şirketinizin ürünlerine veya hizmetlerine ilgi gösteren kişilerdir. Yapılan faaliyetlerle potansiyel müşteriyi bulmaya yönelik çalışma yapma durumuna “lead generation” denir. Türkiye’de bu söylem çok kullanılan bir söylem değil ve hayatımızda yeni yeni yer edinmeye başlamış gibi duruyor. Burada lead kavramının eşittir bilgi toplamak olduğunu unutmamak gerekiyor. Örnek vermek gerekirse; iletişim bilgilerini paylaşmış, blogunuza abone olmuş veya formunuzu doldurmuş olan her yeni kişi bir lead olarak adlandırılır. Çünkü herhangi bir bilgi toplamadan lead elde edemeyiz. Sayfanızla etkileşime girmiş ve çeşitli yollardan bilgilerini aldığınız potansiyel müşterilerinizden ister e-mail ve telefon bilgisi, isterseniz de daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bu bilgilerin tamamı leadlerin toplanma şekline ve miktarına göre değişiklik gösterir. Çeşitli lead toplama şekillerinden yararlanılarak, potansiyel müşterileri tanımak için fazla soru sorarak leadler süzgeçten geçiririz. Süzgeçten geçirmiş olduğunuz leadler hacim olarak daha az olabilir. 

Lead, potansiyel müşteri demek ise biz bu leadleri nasıl elde edeceğiz? Lead elde etmenin birçok yolu var. Firmalar lead üretmek için reklam bütçesi, pazarlama bütçesi veya branding bütçesi ayırıyorlar. Bu kampanyaların sonuçlarında elde ettikleri leadlerin kalitelerini ölçümlüyorlar. Maalesef ki elde ettiğimiz her lead kaliteli olmuyor. Bu noktada kampanyalara ayırdığımız bütçeler ile kaliteli lead üretme yolları arıyoruz. İşte tam bu noktada Leadbooster diğer adı ile Satışa Hız Kat kaliteli ve pratik yollarla leadler elde etmemizi sağlıyor.

Leadbooster ne yapıyor diyecek olursak potansiyel müşteriye ulaşmak isteyen firmalara bu potansiyel müşterilerin kriterlerini soruyor. Hangi kriter, hangi özelliklerde ve bu ürünü kullanacak kişilerin hangi eğilimlerde olduğunu anladıktan sonra satış elemanları sayesinde data havuzlarındaki potansiyel müşterileri arayarak firmanıza özel yeni kaliteli leadler elde ediyoruz. Tempo müşteri hizmetlerinin yeni girişimi olan Leadbooster B2B’ye gitme konusunda oldukça tecrübeli. Ulaşmak istediğiniz B2B firmaları sizin için segmente ederek onları size birer potansiyel müşteri haline getiriyor. Başka firma ve şirketlerle uzun soluklu görüşmeler yerine ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satabileceğiniz firmaları Leadbooster sizin için buluyor ve satışınıza hız katıyor. Hem iş gücü rahatlığı hem de bütçe dostu yeni bir dönem.

Türkiye’de bu strateji ile çalışan firmalar var, ROIVA da o şirketlerden biri. ROIVA bir büyüme pazarlaması şirketi olmasının yanında lead generation çalışmaları da yapıyor. Firmalara yarattığı leadler üzerinde anlaşmalar yapıyor, lead kalitesine göre de ödenen rakam değişiyor. Leadbooster da aynı prensiple çalışıyor. Leadbooster’ın ödeme planı, almış olduğunuz lead kalitesine göre değişmektedir. Leadbooster size kazandırdığı lead için ödeme almaktadır. Elde edilen leadlerin kaliteli olmadığı durumda ödeme yapmıyorsunuz. En cezbedici yanı da bu olsa gerek. Yapmış olduğunuz kampanyalarda kalitesiz leadlere ödemiş olduğunuz ücretler yerine gerçek müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Leadbooster ile satışınıza hız katmak için aşağıdaki bilgi formunu doldurun!

 

 

leadbooster-guncel-logo-vektorel-disi

Copyright © 2022 by TEMPO BPO. All Rights Reserved

Copyright © 2022 by TEMPO BPO. All Rights Reserved